-22%


Microsoft Surface Laptop 3 core i7 10th Gen 16 GB 256 GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
د.إ1,600.00 Original price was: د.إ1,600.00.د.إ1,250.00Current price is: د.إ1,250.00.
| Brand | Microsoft |
| Model | Surface Laptop 3 |
| CPU Model Name | Intel Core i7 10th Gen |
| Ram | 16 GB DDR4 |
| SSD | 256GB NVME M2 SSD |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Display Resolution Maximum | 2256 X 1504 |
| Ports | USB, 3.5mm HeadPhone Jack and Surface connect port |
| Operating System | Window 10 pro / Window 11 |
| Special Feature | Stereo Speakers |
| Grafic Card | Integrated |
| Battery Life | Up to 11.5 hours of typical use with Fast Charging (up to 80% in about one hour). |
| Colour | Silver |
| Weight | 1.29KG |
Category: Microsoft
- Description
- Additional information
- Reviews (0)
Description
Brand Microsoft
Model Name Surface Laptop 3
Screen Size 13.3 Inches
Color Silver
Hard Disk Size 256 GB
CPU Model Core i7-10th Gen
Ram Memory Installed Size 16 GB
Operating System Windows 10 Pro
Special Feature Stereo Speakers
Graphics Card Integrated
- The latest Microsoft Surface Pro Features a Intel Core i7 Processor 10th Gen, 256 GB of storage, 16 GB RAM
Additional information
| Storage | 1TB, 256GB, 512GB |
|---|---|
| Memory | 16GB, 8GB |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
Microsoft
د.إ1,200.00 Original price was: د.إ1,200.00.د.إ800.00Current price is: د.إ800.00.
Microsoft surface Laptop 2 core i5 8th Gen 8 GB 256 GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
Microsoft
د.إ1,700.00 Original price was: د.إ1,700.00.د.إ1,100.00Current price is: د.إ1,100.00.
Microsoft surface Laptop 4 core i5 11th Gen 16 GB 256 GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
Microsoft
د.إ1,100.00 Original price was: د.إ1,100.00.د.إ700.00Current price is: د.إ700.00.
Microsoft Surface pro 5 Core i5- 7th Gen 8GB 256GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
Microsoft
د.إ1,150.00 Original price was: د.إ1,150.00.د.إ950.00Current price is: د.إ950.00.
Microsoft surface pro 6 core i5 8th gen 8 GB 256 GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
Featured Products
Keyboard Mouse Wireless (PRE-OWNED) PREMIUM GRADE
0 out of 5
Key Board Wireless (PRE-OWNED) PREMIUM GRADE
0 out of 5
Best Selling Products
HP Elitebook 840 G6 Core i5 8th Gen8 GB256 GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
Apple 2021 MacBook Pro (14-inch, Apple M1 Pro chip with 8‑core CPU and 14‑core GPU, 16GB RAM, 512GB SSD)
0 out of 5
Latest Products
HP Elitebook x360 1030 g2 core i5 7th gen16 GB RAM 512 GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
Lenovo Thinkpad X280 Core i7 8th Gen Quad Core- 8GB 256GB SSD (Pre-Owned) Premium
0 out of 5
Lenovo Thinkpad X280 Core i5 8th Gen 8 GB RAM 256 GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
Top Rated Products
HP Elitebook x360 1030 g2 core i5 7th gen16 GB RAM 512 GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
Lenovo Thinkpad X280 Core i7 8th Gen Quad Core- 8GB 256GB SSD (Pre-Owned) Premium
0 out of 5
Lenovo Thinkpad X280 Core i5 8th Gen 8 GB RAM 256 GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5

















Reviews
There are no reviews yet.