Desktops, Monitor, Monitors and Desktop
د.إ650.00 Original price was: د.إ650.00.د.إ450.00Current price is: د.إ450.00.
Add to cart
DELL OPTIPLEX 7040 6th Gen Micro Business Desktop Computer, Intel Quad Core i5 6400T 8GB DDR4, 256GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
| Brand | Dell |
| Model | Optiplex 7040 Micro |
| CPU Model Name | Intel Core i5 6400T up to 2.8 GHz |
| Ram | 8GB DDR4 |
| SSD | 256GB NVME M2 SSD |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1600 |
| Ports | HDMI, USB |
| Operating System | Window 10 pro / Window 11 |
| Colour | Black |
| Weight | 3 Pound |
Desktops, Monitor, Monitors and Desktop
د.إ750.00 Original price was: د.إ750.00.د.إ550.00Current price is: د.إ550.00.
Add to cart
DELL OPTIPLEX 7040 6th Gen Micro Business Desktop Computer, Intel Quad Core i7 6400T 8GB DDR4, 256GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
| Brand | Dell |
| Model | Optiplex 7040 Micro |
| CPU Model Name | Intel Core i7 6400T up to 2.8 GHz |
| Ram | 8GB DDR4 |
| SSD | 256GB NVME M2 SSD |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1600 |
| Ports | HDMI, USB |
| Operating System | Window 10 pro / Window 11 |
| Colour | Black |
| Weight | 3 Pound |
Desktops, Monitor, Monitors and Desktop
د.إ850.00 Original price was: د.إ850.00.د.إ650.00Current price is: د.إ650.00.
Add to cart
DELL OPTIPLEX 7060 8th Gen Micro Business Desktop Computer, Intel Quad Core i5 8500T 8GB DDR4, 256GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
| Brand | Dell |
| Model | Optiplex 7060 Micro |
| CPU Model Name | Intel Core i5 8500T up to 3.5 GHz |
| Ram | 8GB DDR4 |
| SSD | 256GB NVME M2 SSD |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1600 |
| Ports | HDMI, USB |
| Operating System | Window 10 pro / Window 11 |
| Colour | Black |
| Weight | 3 Pound |
Desktops, Monitor, Monitors and Desktop
د.إ950.00 Original price was: د.إ950.00.د.إ750.00Current price is: د.إ750.00.
Add to cart
DELL OPTIPLEX 7060 8th Gen Micro Business Desktop Computer, Intel Quad Core i5 8500T, 16GB DDR4, 256GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
| Brand | Dell |
| Model | Optiplex 7060 Micro |
| CPU Model Name | Intel Core i5 8500T up to 3.5 GHz |
| Ram | 16GB DDR4 |
| SSD | 256GB NVME M2 SSD |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1600 |
| Ports | HDMI, USB |
| Operating System | Window 10 pro / Window 11 |
| Colour | Black |
| Weight | 3 Pound |
Desktops, Monitor, Monitors and Desktop
د.إ1,150.00 Original price was: د.إ1,150.00.د.إ850.00Current price is: د.إ850.00.
Add to cart
DELL OPTIPLEX 7060 8th Gen Micro Business Desktop Computer, Intel Quad Core i7 8500T up to 3.5GHz, 16GB DDR4, 256GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
| Brand | Dell |
| Model | Optiplex 7060 Micro |
| CPU Model Name | Intel Core i7 8500T up to 3.5 GHz |
| Ram | 16GB DDR4 |
| SSD | 256GB NVME M2 SSD |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1600 |
| Ports | HDMI, USB |
| Operating System | Window 10 pro / Window 11 |
| Colour | Black |
| Weight | 3 Pound |
Desktops, Monitor, Monitors and Desktop
د.إ1,050.00 Original price was: د.إ1,050.00.د.إ750.00Current price is: د.إ750.00.
Add to cart
DELL OPTIPLEX 7060 8th Gen Micro Business Desktop Computer, Intel Quad Core i7 8500T up to 3.5GHz, 8GB DDR4, 256GB SSD (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
| Brand | Dell |
| Model | Optiplex 7060 Micro |
| CPU Model Name | Intel Core i7 8500T up to 3.5 GHz |
| Ram | 8GB DDR4 |
| SSD | 256GB NVME M2 SSD |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1600 |
| Ports | HDMI, USB |
| Operating System | Window 10 pro / Window 11 |
| Colour | Black |
| Weight | 3 Pound |
Desktops, Monitor, Monitors and Desktop
د.إ1,150.00 Original price was: د.إ1,150.00.د.إ850.00Current price is: د.إ850.00.
Add to cart
DELL OptiPlex 7060 SFF High Performance Business Desktop with Intel Core i5-8500 3.0GHz 6-core CPU, 16GB RAM, 256GB M.2 SSD, Keyboard, Mouse, Windows 10 Professional (Pre-Owned) Premium Grade
0 out of 5
| Brand | Dell |
| Model | Optiplex 7060 |
| CPU Model Name | Intel Core i5 8500 up to 3 GHz |
| Ram | 16GB DDR4 |
| SSD | 256GB NVME M2 SSD |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1600 |
| Ports | HDMI, USB |
| Operating System | Window 10 pro / Window 11 |
| Colour | Black |
Monitor, Monitors and Desktop
د.إ500.00 Original price was: د.إ500.00.د.إ200.00Current price is: د.إ200.00.
Add to cart
Monitor Dell 22-Inch FHD HDMI DP VGA (PRE-OWNED) PREMIUM GRADE
0 out of 5
| Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Refresh Rate | 75Hz |
| Ports | HDMI and VGA (some models add DisplayPort) |
| Eye Health | Low Blue Light mode and Flicker-Free technology |
| Mounting | VESA compatible for desk arms or wall mounting |
| Weight with stand | 2.92 kg (6.44 lbs) |
Monitor, Monitors and Desktop
د.إ600.00 Original price was: د.إ600.00.د.إ250.00Current price is: د.إ250.00.
Add to cart
Monitor Dell 24-Inch FHD HDMI DP VGA (PRE-OWNED) PREMIUM GRADE
0 out of 5
| Brand | Dell |
| Screen Size | 24 Inch |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Ports | HDMI and VGA (some models add DisplayPort) |
| Eye Health | Low Blue Light mode and Flicker-Free technology |
| Mounting | VESA compatible for desk arms or wall mounting |
| Weight with stand | 4.5 kg (10 lbs) |










